PDF İndir

Yedi Güzel Adam PDF İndir – Cahit Zarifoğlu

Tikla Full Indir

Yedi Güzel Adam PDF İndir – Cahit Zarifoğlu, usta yazar ve şair Cahit Zarifoğlu‘nun en sevilen şiir kitaplarından biri olan Yedi Güzel Adam PDF İndirmeniz için şimdi sizlerle. Duygu yüklü şiirleriyle yıllardan beri özlemle anılan Cahit Zarifoğlu –  Yedi Güzel Adam şiir kitabıyla ilgili Cahit Zarifoğlu hakkında ünlü sanatçıların söyledikleri sözler de kitabın tanıtımında önemli rol oynamıştır.

Rasim Özdenören

Cahit Zarifoğlu’nun şiiri anlaşılmaz bulunmasına rağmen şimdiye kadar hiçbir aklı başında şiir okuyucusu bu şiirleri yok saymak cesaretini gösterememiştir.

Alim Kahraman

Cahit Zarifoğlu’na ait hangi metin olursa olsun onun dünyasına bir iklime geçer gibi girersiniz. Yeni bir iklime girmenin ne gibi etkileri oluyorsa, nasıl değiştiriyorsa insanı öyle değişirsiniz.

İsmet Özel

Kendinden sonra yazmaya başlayan genç şairlere hangi özellikleriyle yol göstermiş olursa olsun ondan sonrakiler onda ders alınacak bir taraf bulacaklardır. Hem şiirin kendine mahsus kaliteleri bakımından hem bir şairin dünya hayatındaki temayülleri bakımından.

Erdem Bayazıt

Cahit Zarifoğlu o hale gelmişti ki kendi dünyası içinde bir şiir dili kurmuştu ve bunu çok iyi kullanırdı. Yani anlatılmaz olana ait bir durum çıktığı zaman, bir algılama olduğu zaman onu anında şiire döküverirdi.

Cahit Zarifoğlu - Yedi Güzel Adam PDF İndir
Cahit Zarifoğlu – Yedi Güzel Adam PDF İndir

Akif İnan

Kanaatimce Cahit’in şiiri belli bir kalıp içerisinde hemen formüle edilebilecek, anlatılabilecek bir hüviyet taşımıyor. Cahit, eski tabirle şair-i maderzat, anadan doğma şair idi.

Hüseyin Hatemi

Türkçe’de hem ahenge ulaşmak hem duygu iletişimini sağlamanın çetin bir şairlik olduğu günümüzde bir de buna avucunda kor tutmayı eklemişti. Halini iyiye doğru sürekli yüceltirken şiirini de yeni haline uydurma savaşındaydı.

Cemal Süreya

Ece Ayhan’a sordum. Ona göre Cahit Zarifoğlu, şiirde yapı sorununu en iyi kavramış, bu konuda örnek gösterilebilecek sanatçılardan biri. Kolsuz Bir Hattat’ta da ayrıca belirtmiş bunu.

Selim İleri

Cahit Zarifoğlu’nun şiirini ve düzyazısını o uzaklık, ayrılık gayrılık içinde ancak kendi uzlet köşemden izleyebiliyordum. Kamplaşma havasında kendine yer bulamayacak bu ince şiir, kapalı ama mutlaka sanatkarca düzyazı, kendine özgü değerleri daima korurdu.

Nabi Avcı

Cahit Zarifoğlu’nun şiiri bütün diğer yapıp ettiklerini de hatta müstear adla yazdığı okuyucuya cevaplara varıncaya kadar birçok şeyi aydınlatan veriler olarak alınabilir sanıyorum. Bu şiir, insanı yalın halinde kavrayan bir şiir.

Tıkla İndir – Mega

Tikla Full Indir
Başa dön tuşu