Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Tutunamayanlar PDF İndir - Oğuz Atay

Tutunamayanlar PDF İndir – Oğuz Atay

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Tutunamayanlar PDF İndir, kitabını pdf indirmek isteyenler için paylaşıyoruz. Tutunamayanlar PDF İndir – Oğuz Atay, Türk edebiyatının en başarılı eserleri arasında gösterilen klasik bir romandır. Oğuz Atay – Tutunamayanlar PDF kitabı 1972 yılında yayınlanmıştır. Tutunamayanlar PDF İndir kitabı Türk edebiyatında devrim olarak değerlendirilen bir kitaptır.

Tutunamayanlar PDF İndir - Oğuz Atay
Tutunamayanlar PDF İndir – Oğuz Atay

Tutunamayanlar Kitap Tanıtım Yazısı

Ülkemizin en değerli yazarlarından biri olan Oğuz Atay’ın yazıldığı dönemde büyük tartışma konusu olmuş eseri Tutunamayanlar, 1972 yılında yayımlanmıştır. Eser, bilinç akışı tekniğiyle döneme damgasını vurarak Türk Edebiyatı’nda yeni bir çağı başlatmıştır. Pek çok eleştirmen, Tutunamayanlar’ı Türk Dili’nde yazılmış en iyi eser olarak değerlendirmektedir.

Tutunamayanlar Oğuz Atay ismiyle özdeşleşmiş bir roman olarak, büyük yazarımızın hayatından izler taşımasıyla da kısmen otobiyografik bir eser olarak da değerlendirilebilir. Roman, son derece üst düzey diliyle çevirisi en zor romanlar arasında yer alır. Tutunamayanlar, sadece birkaç dile çevrilebilmiştir. “Het leven in stukken” adı altında Flemenkçeye (Hollanda Dili) çevrilen eser, eserin Hollandalı çevirmenine ödül kazandırmıştır.

Tutunamayanlar konusu itibariyle intihar eden arkadaşının geçmişini araştıran Turgut Özben’in, söz konusu arkadaşı Selim Işık’ın modern hayata neden “Tutunamadığı”nı öğrenme çabasını anlatmaktadır. Romanda Turgut’un karşılaştığı her kişi Selim Işık’ı tanıyan kişilerdir ve her biri Turgut’a Selim’in farklı yönlerini aktarmaktadır.

İletişim Yayınları’nın en prestijli kitaplarından biri olan Tutunamayanlar, ülkemizde olduğu kadar Dünya çapında da merak konusu olan eserlerden biridir.

Her yıl çok satan kitaplar arasında yer alan Eser, TRT Roman Ödülü’ne sahiptir. Tutunamayanlar romanının ilk baskısı 1000 TL gibi bir fiyat ile alıcı bulmuştur.

Tutunamayanlar PDF İndir – Oğuz Atay

Tutunamayanlar PDF İndir – Oğuz Atay BENZER İÇERİKLER
Tutunamayanlar PDF İndir – Oğuz Atay YAPILAN YORUMLAR