Gerekli Programlar

Screaming Frog SEO Nedir? Herkese Ücretsiz Lisans Anahtarı!

Screaming Frog, web sitenizin iç bağlantı yapısını, kırık linklerinizi ve genel olarak site içerisindeki düzeltmeniz gereken en önemli kısımları araştırıp düzeltebileceğiniz en iyi SEO yazılımıdır!

Screaming Frog ile SEO yapmak için programı ücretsiz olarak kullanabilmeniz mümkün. Bunun yanında programı Full olarak tüm özellikleriyle birlikte kullanmak isteyenler için yazımızı sonuna kadar okuyanları bir süpriz bekliyor..!

Screaming Frog Nedir?

Screaming Frog Seo Spider Nedir? Nasıl Kullanılır?

Web site sahipleri web sitelerinin site içi optimizelerinde “Site içi SEO” kullandığı belli başlı araçlar ve siteler vardır. Bunların başında web site olarak “A-Hrefs, Semrush, Moz” gelir. Program olaraksa en çok bilinen seo programı, Screaming Frog Seo Spider yazılımıdır. Bu yazılım yukarıda da bahsettiğimiz gibi;

 • Site içerisindeki link yapılandırmanızı (inşanızı),
 • Sitenize yüklediğiniz görsel isimlerinizi (tikla-indir.png gibi),
 • (Varsa) Yönlendirilen 301 bağlantılarınızı,
 • Sitenizden yapılan Dış bağlanlantılarınızı (bu özellik önemli, web sitenizden hacklink çıkışı olup olmadığını kontrol edebilirisiniz.)
 • Sayfa, yazı başlıklarınızı,
 • Sayfa, yazı meta description kısmını,
 • Sitenizde vermiş olduğunuz H1, H2 taglarını,
 • Sitenizde bulunan http ve https bağlantılarını

Ücretsiz Screaming Frog SEO Lisans Anahtarı!

Tıkla İndir okuyucularına özel bu konunun altına en az 3 cümle olmak üzere yorum yaptıkları taktirde, yorum kısmına girilen e-posta adreslerine 3 gün içerisinde e-mail ile Tıkla İndir hediyesi olarak Screaming SEO lisans anahtarı gönderilecektir.

16 Yorum

 1. Hocam bu güzel paylaşım için teşekkürler. Bizim gibi küçük siteler bu lisansların ücretini karşılayamıyor. Bu paylaşım ile çok değerli bir şey yapıyorsunuz.

 2. ScreamingFrog gerçekten muadillerine göre iyi bir sonuç çıkaran programdır. Screaming Frog ile sitenizin seo puanını kısa sürede yükseltebilir, seo dostu sayfalar elde edebilirsiniz. Screaming frog size sitenizin analizini oluşturur, analiz sonucunda kırık, bozuk bağlantılarınızı onarabilir ve gereksiz sayfalarınızı no-index ile çıkarabilirsiniz. Bu programı herkese öneririm, iyi çalışmalar…

 3. Şahane bir araç yalnız maliyeti kur nedeniyle çok yüksek. Dijital pazarlama uzmanı olarak iş dışında kişisel web projem için kullanabilmeyi isterim. (Projem tasarım aşamasında.) Umuyorum lisans alabilirim, teşekkürler. 🙂

 4. Screaming frog u kullanıyordum, nasıl kullanılacağı ile lgili karşılaştığım ilk yazı. Tebrik ederim. Son derece kullanışlı bir program.

  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkürler, Seo Screaming yazılımı ile web sitelerinizin iç seosunu güçlü tutun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı