PDF İndir

Dönüşüm PDF İndir – Franz Kafka

Tikla Full Indir

Dönüşüm PDF İndir, kitabını pdf indirmek isteyenler için paylaşıyoruz. Dönüşüm PDF İndir – Franz Kafka, Kafka’nın en bilinen eseridir ve klasik bir romandır. Franz Kafka – Dönüşüm PDF kitabı 1915 yılında yayınlanmıştır. Franz Kafka – Dönüşüm PDF İndir kitabı uzun hikaye türünde yazılmış ve fantastik kurgu ögeleri içeren sürükleyici bir kitap olarak değerlendirilmektedir.

Dönüşüm PDF İndir - Franz Kafka
Dönüşüm PDF İndir – Franz Kafka

Dönüşüm Kitap Tanıtım Yazısı

Franz Kafka‘nın 1915’te yayınlanan Dönüşüm adlı öyküsü, yazarın anlatım sanatının doruğuna ulaştığı bir eseridir. Küçük burjuva çevrelerindeki yozlaşmış aile ilişkilerini en ince ayrıntılarına kadar irdeleyen bu uzun öykü. Aynı zamanda toplumun dayattığı, işlevini çoktan yitirmiş kalıplara. Bilinç düzeyinde baş kaldıran bireyin tragedyasını çarpıcı bir biçimde dile getirir.

Kitabın Değişim olarak bilinen adının gerçekte Dönüşüm olduğu, ifadesini Ahmet Cemal‘in açıklamasında bulur. Gregor Samsa‘nın bir sabah kendini yatağında bir böcek olarak bulması, salt bir değişim değil fakat başkalaşımdır. O, insanlığını koruyarak bazı değişiklikler geçirmemiştir, artık farklı bir canlı türü olmuştur.

Bu açıklama, Kafka‘nın eserini tanımlarken kullandığı ifadeyle de örtüşür. Herkes beraberinde taşıdığı bir parmaklığın ardında yaşıyor. Şimdi hayvanlarla ilgili bunca şey yazılmasının nedeni de bu. Özgür ve doğal bir yaşama duyulan özlemin ifadesi. Oysa insanlar için doğal yaşam insanca yaşamdır. Ama bunu anlamıyorlar. Anlamak istemiyorlar. İnsan gibi yaşamak çok güç. O nedenle hiç olmazsa kurgusal düzeyde bundan kurtulma isteği var. Hayvana geri dönülüyor. Böylesi, insanca yaşamaktan çok daha kolay.

Dönüşüm PDF İndir – Franz Kafka

Tikla Full Indir

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu